Chiara turistkou #fotočlánek (Chiarium)

13. srpen 2017 | 17.18 |
Lidi to překvapuje, ale ačkoliv jsem městská holka, která strávila v přírodě za celý život jen minimum času, miluji ji. Miluji hory, úzké kamenité stezky a výzvu, kterou představují.

Asi nejhezčí fotka z celého výletu je bohužel zároveň i nejméně kvalitní. Dát jsem ji sem ale musela.

Kdo by řekl, že doposud nejlepší den tohoto roku začne tak krušně.

Na tom, že se s kamarádkou Lauren vydáme na takový výlet jsme se dohodly až na poslední chvíli a tak celá příprava proběhla poněkud... tedy vlastně neproběhla vůbec. K tomu jsem navíc ještě večer před a v noci téhož dne byla v práci. Doufala jsem, že bych kolem třetí už mohla být doma, chyba lávky, domů jsem dorazila až před pátou hodinou ranní a kombinace nadšení spolu s tlakem z blížího se vstávání mi nedala spát. Vůbec.

Jakmile jsem se vybrečela, protože jsem se bála, že kvůli nedostatku spánku budu muset výlet zrušit, čímž bych zklamala Lauren, ale především sebe (na tůru do přírody jsem se chystala měsíce a nikdy to nevyšlo), jsem si dala k snídani řízek. Zkrátka, nedostatek spánku si se mnou nehezky pohrával, ale odhodlání nakonec vyhrálo. Sbalila jsem vodu, řízky s chlebem, kyselé okurky, sušenky (díky babi), kšiltovku pořízenou speciálně na tento výlet (za 150 korun jsem se cítila velmi turisticky) a mobil, kterým jsem celý výlet dokumentovala. A jelo se!

S Lauren jsme se setkaly na zastávce tramvaje a společně pak došly na nádraží Ostrava Střed, odkud nás vlak dovezl do Frýdlantu nad Ostravicí, kde jsme měly přestoupit na žlutý vláček směr Ostravice. Vláček ale nejel, jelikož lokomotiva stagnovala. Místo toho jsme mohly jet autobusem nebo čekat o šest minut déle na náhradní vlak. Já hlasovala všemi čtyřmi končetinami pro čekání. Miluji vlaky. Jsou mnohem pohodlnější, člověk se v nich obvykle nemačká a to vůbec nejlepší... mají záchody. Jsem ženská učůraná, takže záchod mi přijde na cestách vždycky vhod.

Jely jsme tedy vlakem a o tři zastávky později vystoupily, jen abychom zjistili, že jsme se o jednu zastávku unáhlily. Neměly jsme totiž vystupovat na stanici Ostravice zastávka, nýbrž jen na Ostravici. Taky vám to přijde jako past na turisty? A tak jakoby toho chození před námi nebylo dost, jsme se prošly na Ostravici pěšky.

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Chiara turistkou #fotočlánek (Chiarium) rebarbora 03. 09. 2017 - 18:07